Układ moczowy

Na układ moczowy składa się pęcherz moczowy, nerki, moczowody oraz cewka moczowa. Najważniejszym organem układu są nerki, których zadaniem jest oczyszczanie naszego organizmu. Stanowią one główny filtr organizmu, gdy filtr przestaje działać dochodzi do zatrucia. 

Nerki filtrują krew i usuwają odpady oraz nadmiar wody, tworząc mocz, który następnie przemieszcza się do moczowodów i jest przechowywany w pęcherzu moczowym, aż będzie gotowy do przechodzenia przez cewkę moczową podczas oddawania moczu. Otwór cewki moczowej znajduje się u mężczyzn na końcu penisa, natomiast u kobiet z przodu pochwy.

Zakażenia dróg moczowych są jednymi z najczęstszych rodzajów infekcji jakie spotykają ludzi. Chociaż zapalenie pęcherza kojarzy nam się przede wszystkim z porą zimową, kiedy organizm jest osłabiony i bardziej narażony na zachorowania, to – niestety – równie łatwo złapać je latem. Przyczyny zachorowań mogą być różne. Podobnie jak w czasie innych pór roku, przyczyną jest wychłodzenie pęcherza, prowadzące do osłabienia odporności i ułatwienia bakteriom namnażania się. Wystarczy, że po wyjściu z morza lub basenu niedokładnie owiniemy się ręcznikiem albo przysiądziemy na kamieniu i… wiemy, co dzieje się dalej.

Ryzyko zachorowania zwiększają także częste i przypadkowe kontakty seksualne oraz powiązane z nimi używanie środków plemnikobójczych. Noszenie ubrań (szczególnie bielizny) wykonanych ze sztucznych materiałów prowadzi do otarć i nie pozwala na odpowiednią wentylację miejsc intymnych, wiodąc do rozwoju choroby.

Namnażanie się bakterii E-coli jest ułatwione także wtedy, gdy cierpimy na cukrzycę, kamienie nerkowe, wrodzone wady układu moczowego czy infekcje dróg rodnych.

Należy pamiętać, że im szybciej zabierzemy się za leczenie tej przykrej przypadłości, tym lepiej. W tym okresie trzeba pić dużo wody i zakwaszonych napojów: soku z cytryny, żurawiny. To „wypłukuje” drogi moczowe z drobnoustrojów, a kwaśne środowisko jest nieprzyjazne drobnoustrojom z rodziny bakterii.

Warto również sięgnąć po Ginjal urit, który dzięki bogatemu składowi szybko pozwoli, aby nasz układ moczowy wrócił do zdrowia.Ginjal urit jest preparatem atestowanym i dopuszczonym do sprzedaży w aptekach i sklepach zielarsko-medycznych. Można go również kupić wygodnie w aptekach internetowych, na www.prostoznatury.ploraz w sprzedaży wysyłkowej pod nr tel. 33 861 6018 lub 502263960.